مدافعان حرم و عقیده ای که در قتلگاه نمی ماند

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

فرزندان خمینی (ره) سال‌ها دورتر از دهه ۱۳۶۰ همچنان همان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) هستند که زمین سال‌ها منتظرشان بود تا مجاهدانی از نسل کربلای ۶۱ بیایند و ریشه شجرات خبیثه را برکنند و زمین را برای دگرگونی عصر ظهور آماده کنند. آیا دور از انتظار هست که بگوییم خداوند ماموریت تغییر جهان را به محسن حججی‌ها و همه مدافعان و مجاهدانی سپرده هست که سال‌ها دورتر از کربلای ۶۱ پا در رکاب ابه همراهعبدا…(ع) دارند؟

امیرحسین یزدان پناه/ انتشار فیلم‌های دردناک شهادت مظلومانه محسن حججی رزمنده ایرانی مدافع حرم که هفته گذشته ابتدا توسط داعش اسیر و سپس به سیاق شهدای کربلا به شهادت رسید، پایان ماجرای محسن نبود؛ که اگر بود آوازه صلابت و نگاه نافذ و مقتدر او در تصویر لحظه اسارتش امروز به وسعت ایران و حتی سایر کشورها گسترش نمی‌یافت. در ماجرای شهادت و به همراهزتاب‌ها یی که تصویر این شهید داشت می‌توان ۲ نکته را محل تامل دانست.

محسن چگونه اسیر و شهید شد؟

۱- نکته اول این که پس از آزادسازی موصل و عقب نشینی داعش تا نقاط مرزی به همراه سوریه و حتی داخل خاک سوریه، نیروهای مردمی و ارتش عراق و سوریه توانستند در منطقه مرزی عراق و سوریه که به «التنف» معروف هست به هم بپیوندند و کنترل این منطقه را پس از سال‌ها از چنگ داعش درآورند. آمریکا پس از آزادی موصل توسط ارتش عراق و الحشدالشعبی تلاش بسیاری کرد تا هم ارتش سوریه و نیروهای مقاومت و هم ارتش عراق و الحشدالشعبی را از این محدوده هستراتژیک دور نگه دارد چرا که تسلط بر این نقطه که هم به دمشق و هم به بیروت نزدیک هست به منزله معبری امن از عراق به دمشق و بیروت هست.

 آمریکا بنا داشت در این منطقه به همراه مستشاران ایران وارد نبرد مستقیم شود، تا جایی که پهپاد ساخت ایران را سرنگون کرد اما به همراه هشدارهایی که مقامات پنتاگون در جلسه شورای امنیت ملی آمریکا حدود ۴۰ روز قبل به ترامپ دادند، ترامپ از این تصمیم دور شد. آن‌ها به تازگی نیز به همراه پذیرش حضور ارتش سوریه در منطقه شرقی «التنف» رسما شکست هستراتژیک را پذیرفتند.


زبه همراهن، مقابل شهید محسن حججی و خانواده حسینی اش و به خصوص همسرش که به همراه آن پیام زینبی حجت را بر همه ما تمام کرد، قاصر هست

 لذا خیلی دور از ذهن نبود که آمریکایی‌ها به دنبه همراهل ضربه زدن به ارتش‌ها ی سوریه و عراق و به خصوص نیروهای مردمی در این منطقه به همراهشند. اتفاقی که هفته گذشته رخ داد و پس از یک حمله از پیش اعلام نشده آمریکا به مناطقی در نزدیک محل هستقرار الحشدالشعبی و گردان‌ها ی سیدالشهدا در «التنف» به بهانه حضور داعش، تروریست‌ها ی داعش دقایقی بعد از حملات آمریکا، به همراه حمله گسترده خود که فراتر از یک گروهک تازه شکست خورده در این منطقه بود، توانستند حدود ۵۰ نفر از نیروهای مقاومت سوریه و عراق را به شهادت برسانند. در این حادثه «محسن حججی» به اسارت داعش در آمد و یک روز بعد این گروهک سفاک فیلمی از چگونگی شهادت او منتشر و روز بعد از آن هم تصویر پیکر بدون سر این شهید را رسانه‌ای کرد.

سرمایه اجتماعی که گسترش یافته هست

۲- نکته دوم که دربه همراهره این موضوع به همراهید مورد توجه قرار گیرد، گستردگی سرمایه اجتماعی مدافعان حرم هست. مدافعانی که اگرچه در سال‌ها ی نخستین آغاز بحران سوریه حضورشان در جبهه دفاع از حریم اهل بیت (ع) غیر رسانه‌ای بود و شهادت شان هم کاملا مظلومانه و پنهانی و ممکن بود آن روزها حتی به همراه انتقادهایی هم همراه به همراهشد اما امروز اکثریت مردم ایران به همراه درک تحولات منطقه و مقایسه کشورمان به همراه کشورهای اطراف و حتی ترکیه، به این یقین رسیده اند که اگر ما در سوریه و عراق به همراه تروریست‌ها ی داعش مقابله نمی‌کردیم به همراهید در شهرها و روستاهای ایران هر روز شاهد جنایت‌ها ی داعش می‌بودیم. داعشی که آمده بود تا «۳۰۰ میلیون شیعه و همه سنی‌ها یی که به خلافت ابوبکر البغدادی تن نداده بودند را از دم تیغ بگذراند». این جمله را «یورگن تودنهوفر» که ۱۰ روز را در میان داعش زندگی کرده بود،

 به نقل از یکی از سران داعش در کتاب «ده روز به همراه داعش» ذکر کرده هست. آن چه در دو روز اخیر در شبکه‌ها ی اجتماعی به بهانه شهادت «محسن حججی» و انتشار تصویر غرور آفرین و عاشورایی او گذشت هم حکایت از عمق نفوذ مدافعان حرم در میان مردم دارد و هم حکایت از تکلیف مداری مردمی که احساس کردند به همراهید برای ابراز عقیده و دفاع از عقاید خود که همانا جهاد در راه خدهست، همه سلایق سیاسی و غیرسیاسی را کنار بگذارند و از «محسن» بنویسند.

مدافعان حرم و عقیده ای که در قتلگاه نمی ماند

 برای آن‌ها که سال‌ها ی دهه ۶۰ را دیده اند و درک کرده اند، این هم صدایی در حمایت از مدافعان حرم یادآور رزمندگانی هست که فارغ از دیدگاه‌ها ی مختلف هشت سال در کنار یکدیگر برای دفاع از ایران جنگیدند و اجازه اشغال حتی یک میلی متر از خاک ایران را ندادند. زبه همراهن، مقابل شهید محسن حججی و خانواده حسینی اش و به خصوص همسرش که به همراه آن پیام زینبی حجت را بر همه ما تمام کرد، قاصر هست. شهیدی که صلابت نگاهش در آن تصویر عاشورایی در کنار آن داعشی ملعون که به همراه آن که خنجری به دست دارد ترس در چهره اش موج می‌زند و آن خیمه برجای مانده و آن غروب دلگیر و ابرناکی آسمان و … تداعی سال‌ها روضه و عبه همراهرات مقاتلی هست که از عاشورای ۶۱ هجری شنیده ایم و بند بند شان را گریسته ایم.

و البته اثبه همراهت کننده این که فرزندان خمینی (ره) سال‌ها دورتر از دهه ۱۳۶۰ همچنان همان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) هستند که زمین سال‌ها منتظرشان بود تا مجاهدانی از نسل کربلای ۶۱ بیایند و ریشه شجرات خبیثه را برکنند و زمین را برای دگرگونی عصر ظهور آماده کنند. آیا دور از انتظار هست که بگوییم خداوند ماموریت تغییر جهان را به محسن حججی‌ها و همه مدافعان و مجاهدانی سپرده هست که سال‌ها دورتر از کربلای ۶۱ پا در رکاب ابه همراهعبدا…(ع) دارند؟ مجاهدانی که تازه وقتی شهید می‌شوند شناخته می‌شوند و راه شان ماندگارتر؛ گویی عاشورا حتی این خصلت را نیز به یاران حسین (ع) در قرن ۲۱ داده هست تا عقیده شان در گودال قتلگاه نماند و تاریخ ساز شوند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم