لیگ ملتهای والیبه همراهل/ پیروزی ایران برابر هسترالیا به همراه درخشش جوانها

۵ خرداد ۱۳۹۷ سرگرمی

در ادامه روز دوم از هفته اول لیگ ملت‌های والیبه همراهل ۲۰۱۸ امروز (شنبه) تیم ملی والیبه همراهل ایران در دومین دیدارش به مصاف تیم ملی هسترالیا رفت و در حالیکه در این به همراهزی ایگور کولاکویچ تیم ملی را به همراه ترکیبی جوان روانه زمین کرده بود موفق شد به همراه نتیجه سه بر صفر به پیروزی برسد و اولین پیروزیش در این رقابت‌ها را کسب کند.

تیم ملی والیبه همراهل ایران که به همراه دو تغییر عمده در ترکیب ابتداییش یعنی حضور مرتضی شریفی و علی شفیعی پا به دیدار به همراه هسترالیا گذاشت موفق شد به همراه وجود عملکردی نه چندان هماهنگ در هر سه ست به همراه نتیجه سه بر صفر به پیروزی برسد و به همراه کسب سه امتیاز شیرین به همراهزی برابرر هسترالیا ضمن به فراموشی سپردن به همراهخت برابر فرانسه به همراه روحیه مناسب آماده دیدار فردا(یک شنبه) به همراه ژاپن شود.

شاگردان کولاکویچ ست های به همراهزی را به همراه امتیازهای ۲۵-۲۳، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱ به سود خود تمام کردند و به همراه کسب یک برد و سه امتیاز از دو دیدار جایگاهشان در میانه‌های جدول رده بندی را بهبود بخشیدند ولی شاگردان مارک لبدف در تیم ملی هسترالیا به همراه دو به همراهخت و بدون امتیاز به قعر جدول سقوط کرد.

در این دیدار کولاکویچ به همراه ایجاد تغییراتی در  ترکیب اصلی و اضافه کردن دو به همراهزیکن جوان در شش نفر اصلی، سعید معروف، میلاد عبه همراهدی پور، محمد موسوی، امیر غفور، علی شفیعی، مرتضی شریفی و مهدی مرندی به عنوان لیبرو را به زمین فرستاد و در سوی مقابل برای تیم ملی والیبه همراهل هسترالیا گراهام بیو، ساندرسون، پیچوک، موته، اسمیت، ویلیامز و لوک پری در پست لیبرو وارد زمین شدند.

در ست نخست دو تیم در ابتدا به همراهزی پایاپایی را انجام دادند اما پس از سرویس قدرتمند مرتضی شریفی که برای اولین به همراهر در ترکیب ثابت تیم ملی در یک تورنمنت مهم قرار گرفته بود ایران کمی بهتر کار کرد و ۸ بر ۶ پیش افتاد. در ادامه هسترالیایی‌ها دو امتیاز سرویس از ساعدهای متزلزل عبه همراهدی پور و شریفی گرفتند و به همراه عملکرد موفق در حملات ترکیبی به یک به همراهره ۱۴ بر ۱۲ از ایران پیشی گرفتند و کولاکویچ مجبور به درخوهست زمان هستراحت شد. در اواخر ست به همراهزیکنان ایران به همراه جنگندگی بیشتر و تبدیل توپ‌های برگشتی به امتیاز موفق شد ست اول را به همراه نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به همراه پیروزی پشت سر بگذارد.

ست دوم به همراهزهم پایاپای آغاز شد و در زمان هستراخت فنی اول هسترالیا ۸ بر ۷ پیش افتاد. اشتبه همراههات به همراهزیکنان جوان ایران در برخی مواقع کار را کمی مشکل کی‌کرد و به همراهعث شد تا اواخر به همراهزی هسترالیایی‌ها همچنان دو امتیاز از ایران جلوتر به همراهشند. در امتیاز ۲۰ بر ۱۹ سال افزون و قائمی  به عنوان یار تعویضی وارد زمین شدند و به همراه افزایش میانگین قدی ایران در دفاع روی تور به همراهزی در عدد ۲۰ مساوی شد. در پایان هم تجربه ایران به حریف چربید و همانند ست اول به همراه نتیجه ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد تا به همراهزی در مجموع ست شماری دو بر صفر به سود ایران شود.

در ست سوم تا امتیاز ۱۰ به همراهزهم یازی متعادل پیش رفت اما پس از سرویس شفیعی که مستقیم تبدیل به امتیاز شد لبدف در امتیاز ۱۲ بر ۹ به سود ایران درخوهست زمان هستراحت کرد. در ادامه دیگر هسترالیایی‌ها و حتی ویلیامز جنگندگی دو ست نخست را نداشتند و بسیارخسته نشان دادند و همین کافی بود تا ایران ۱۸ بر۱۳ پیشی بگیرد. هرچه به پایان به همراهزی نزدیک تر می‌شدیم تغییری در روند امتیاز گیریئ تیم‌ها ایجاد نشد و در پایان تیم ملی والیبه همراهل ایران به همراه پیروزی ۲۵ بر ۲۲ در ست سوم در مجموع ست شماری به همراه حساب سه بر صفر برنده به همراهزی شد و نخستین بردش در لیگ ملت ها را جشن گرفت.

نتایج دیدارهای روز دوم هفته اول لیگ ملت‌های والیبه همراهل ۲۰۱۸ به شرح زیر هست:

گروه A

آمریکا ۳ – بلغارستان ۱(۲۵-۱۹، ۲۲ -۲۵، ۲۵-۱۹ و ۲۵-۲۰)

چین ۳ – بلغارستان صفر(۲۵-۲۲، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۸)

گروه B

ایران ۳ – هسترالیا صفر(۲۵-۲۳، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱)

فرانسه – ژاپن

گروه C

لهستان ۳ – روسیه صفر(۲۵-۱۵، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۳)

کره جنوبی – کانادا

گروه D

برزیل – ایتالیا (۲۵-۱۸، ۱۹-۲۵، ۲۱-۲۵، ۲۶-۲۴ و ۸-۱۵)

صربستان – آلمان

برنامه روز سوم(یک شنبه، ۶ خرداد) هفته اول لیگ ملت‌های والیبه همراهل ۲۰۱۸ به شرح زیر هست:

گروه A

ایران – ژاپن(ساعت ۱۷:۳۰)

فرانسه – هسترالیا(ساعت ۲۰:۳۰)

گروه B

بلغارستان – آرژانتین(ساعت ۱۲:۳۰)

چین – آمریکا(ساعت ۱۶)

گروه C

لهستان – کانادا(ساعت ۱۸:۳۰)

کره جنوبی – روسیه(ساعت ۲۱:۳۰)

گروه D

برزیل – آلمان(ساعت ۱۸:۳۰)

صربستان – ایتالیا(ساعت ۲۱:۳۰)

لیگ ملت‌های والیبه همراهل ۲۰۱۸ از چهارم خرداد به همراه حضور شانزده تیم و به مدت پنج هفته در دور مقدماتی برگزار می‌شود و سپس پنج تیم برتر دور گروهی به همراه فرانسه، دور نهایی را از سیزدهم تا هفدهم تیر برگزار خوهند کرد.

ایسنا

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم